Dom na Skale” to ośrodek rekolekcyjny należący do Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Jest miejscem odpoczynku dla członków wspólnot kościelnych, grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych.

To wymarzone miejsce na wyjazdy grupowe i indywidualne dla osób, które cenią sobie odpoczynek w ciszy i spokoju. Organizowane są tu spotkania, konferencje, wyjazdy dla dzieci, młodzieży i seniorów. Można też liczyć na smaczne domowe posiłki i wspaniałą atmosferę, z dala od miasta i blisko natury.

Na terenie ośrodka znajdują się dwa budynki.

Historia „Domu Na Skale” w Bielicach

W latach siedemdziesiątych wśród młodzieży Zboru Baptystycznego we Wrocławiu zrodziła się myśl znalezienia w górach domu z przeznaczeniem na wycieczki i konferencje. W 1975 roku zapadła decyzja zakupienia nieruchomości w Bielicach właśnie na ten cel. Pierwsze spotkanie młodzieżowe zorganizowano na przełomie ’75 i ’76 roku. W domu dostępne wtedy było mieszkanie składające się z kuchni i dużego pokoju. Warunki były dość trudne, np. w nocy w kuchni zamarzała woda. Na wiosnę 1976 roku w domu zamieszkał gospodarz Gustaw Muszkiet, który wraz z żoną Marysią zajmował się prowadzeniem gospodarstwa – hodowlą owiec i bydła.

Remont połączony z przebudową został rozpoczęty latem tegoż roku. Po sześciu latach pobytu Muszkietowie zdecydowali się na opuszczenie Bielic. Gospodarstwo rolne związane z tym domem zostało sprzedane Zbigniewowi Majowi, a on sam opiekował się domem aż do roku 1992, kiedy to przeniósł się do wybudowanego dla siebie domu. W roku 1992 stanowisko gospodarzy obiektu przejęli Ala i Zbyszek Biniędowie.

Na początku lat 80-tych powiększyła się znacznie baza noclegowa dzięki modernizacji poddasza nad częścią mieszkalną. Następnym etapem była przebudowa ostatniej części budynku, dawnej owczarni. Po wykonaniu tych robót obiekt był w stanie pomieścić jednorazowo do 60 osób. Powstała też możliwość postawienia nowego budynku gospodarczego. Został on wybudowany przy okazji wznoszenia obiektu kościelnego we Wrocławiu.

Od tego czasu budynek przeszedł kilka remontów i wciąż jest unowocześniany. W kwietniu 2015 roku nowymi gospodarzami domu zostali Kasia i Arek Migała. Dotychczasowo używana nazwa “dom zborowy” zmienia się na „Dom Na Skale”.

Obiekt w Bielicach odgrywa ważną rolę w pracy Kościoła Chrześcijan Baptystów. W domu tym odbywają się spotkania, konferencje, wyjazdy dla dzieci, młodzieży i seniorów. Jest to też miejsce odpoczynku dla indywidualnych turystów i niekościelnych grup zorganizowanych.